قرارداد معادن استان سمنان در صورت استخراج نکردن باطل می‌شود

استاندار سمنان با بیان اینکه معادن استان باید توسط سرمایه گذاران دلسوز، پای کار و واقعی اداره شود، گفت: قرارداد پیمانکاران معدنی در صورت استخراج نکردن باطل می شود.

به گزارش مهر، محمدرضا خباز عصر پنج شنبه و در خلال سفر یکروزه خود به میامی و با حضور در منطقه معدنی عباس آباد، ضمن تقدیر از پیمانکارانی که بالاخره به روال دست به دست شدن این معدن خاتمه داده و به استخراج می اندیشند، بیان کرد: شما ثابت کرده اید که از انگیزه زیادی برای خدمت و توسعه و نیز ایجاد اشتغال برخوردار هستید و لذا مجموعه مدیران استان نیز در یاری شما کوتاهی نخواهد کرد.

وی خطاب به مسئولان شهرستان میامی نیز افزود: اقدام شما در ابطال قرارداد پیمانکار سابق و نپذیرفتن مالکیت افرادی که به دنبال نفع شخصی بودند، اقدامی شجاعانه و مثبت بود لذا همه باید بدانند که از این پس، هر یک از پیمانکاران که کار استخراج را ادامه ندهند، قراردادشان ابطال می شود و معدن به فرد دیگری واگذار خواهد شود.

دولت از پیمانکاران معدن حمایت می کند

استاندار سمنان همچنین با اشاره به حمایت از پیمانکاران بخش های معدنی و تولید، گفت: در دولت تدبیر و امید بستر های لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم شده و در حال انجام کارهای اداری مربوط هستیم.

خباز با بیان اینکه زمان سوء استفاده از معادن استان سمنان به پایان رسیده است، ضمن دعوت از افراد لایق و دارای سرمایه، بیان داشت: در گذشته برخی از افراد که معادن را برای بهره برداری تحویل می گرفتند، از ادامه کار خودداری کرده و معادن را راکد نگه می داشتند تا بتوانند آن را با قیمتی گرانتر بفروشند اما این روند امروزه به اتمام رسیده و مالکان در صورت عدم استخراج باید به فکر شغلی دیگر باشند.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز نگاه دولت به سمت حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بخش های معدنی و اقتصادی است اما سرمایه گذاران و پیمانکاران معدن به ویژه معادن استان سمنان مانند مس عباس میامی نیز باید بدانند که حفاظت از منابع ملی و محیط زیست مقوله ای کم اهمیت نیست لذا این مقوله حیاتی را نیز باید رعایت کنند.

دیدار با خانواده محترم شهدا و بازدید از پروژه های راه سازی میامی-جیلان و همچنین استخر سرپوشیده میامی از دیگر برنامه های سفر یکروزه استاندار سمنان به شهرستان میامی بود.

مطالعه بیشتر