امضای پنج قرارداد همکاری میان شرکت های دانش بنیان و بخش صنعت

گروه میثاق ؛ در دومین همایش مدیران ارتباط با صنعت دانشگاهها که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است؛ پنج قرارداد همکاری شرکت های دانش بنیان و بخش صنعت به امضاء رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، با انعقاد قرارداد میان معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم و معاونت سیاستگذاری فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ثبت پتنت شرکت های دانش بنیان حمایت مالی می شود.

در آیین امضای قراردادهای دانش بنیان؛ قرارداد احیای مرحله‌ای تالاب انزلی به روش زیست پالایی تسریع یافته و افزایش حجم آبگیری، میان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و سازمان حفاظت محیط زیست با اعتبار بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال به امضا رسید.

در ادامه این برنامه، قرارداد طراحی، ساخت و بهره برداری از دمو پلنت غشایی برای استحصال دی اکسید کربن از گاز دودکش، میان شرکت دانش بنیان گاز کربنیک شهرکرد و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی با مبلغ ۱۰۱ میلیارد و ۵۶ میلیون ریال به امضا رسید.

با انعقاد قرارداد ساخت و نصب و راه اندازی یک دستگاه سامانه بازرسی کامیونی مدل سیار به همراه ارائه خدمات گارانتی میان شرکت سامانه گر امین و شرکت سیار صنعت سپاهان، با استفاده از این دستگاه بومی به انجام امور گمرگ و مرزبانی کمک خواهد شد.

انعقاد قرارداد تولید انواع مرکب‌های پرینتر و پلاترهای جوهرافشان با استفاده از مواد معدنی، گیاهی و فناوری نانو از دیگر قراردادهایی بود که با حضور وزیر علوم به امضا رسید و با انعقاد این قرارداد میان شرکت نانو رنگ افشان و شرکت تجهیز گاما مستقر در پارک علم و فناوری زنجان، ایران به جمع پنج کشور تولیدکننده مرکب پرینتر و پلاترهای جوهرافشان خواهد پیوست.

مطالعه بیشتر