۱۵ تفاهم نامه خودرویی بین ایران و الجزایر امضا شد

در حاشیه دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و وزیر صنایع و معادن الجزایر ، تفاهم نامه همکاری در بخش های مختلف صنعتی،‌معدنی و تجاری به امضاء مسئولان دو کشور رسید.

شاتا: تفاهم نامه خودرویی بین مسئولان خودروسازی کشور و مدیرعامل CIMA MOTORS به امضاء رسید. قرارداد سهامداری سرمایه‌گذاری مشترک برای تولید خودروهای سواری در الجزایر بین سایپا و طرف الجزایری امضاء شد ضمن اینکه دیگر تفاهم نامه ها ی امضاء شده بین طرفای ایرانی و طرف الجزایری به شرح ذیل است.

تفاهم‌نامه برای ایجاد وانت پیکاپ و خودرو سواری بین پارس خودرو و طرف مقابل به منظور انتقال تکنولوژی و دانش فنی بین دو کشور،‌ تفاهم‌نامه تولید خودرو پادرا در الجزایر بین زامیاد و طرف الجزایری به منظور راه اندازی خط تولید خودروی تجاری سبک در الجزایر  و تفاهم‌نامه کامیونت السوند در الجزایر بین سایپا دیزل وطرف مقابل برای خط تولید محصول تجاری خودرو نیمه سنگین در الجزایر از تفاهم نامه هایی بود که امضاء شد.

براین اساس ؛‌ تفاهم‌نامه تولید صندلی خودرو در الجزایر بین سایپا آذین و طرف الجزایری به منظور انتقال تکنولوژی و داخلی‌سازی قطعات خودرو در کشور الجزایر،‌ تفاهم‌نامه تولید اکسبل خودرو در الجزایر بین مگا موتور برای انتقال دانش فنی و داخلی‌سازی قطعات و همچنین تفاهم نامه تولید رادیاتور خودرو در کشور الجزایر بین رادیاتور ایران وطرف دوم  با مبلغ ۱۵ میلیون دلار در ۲ فاز نیز از دیگر تفاهم نامه های امضاء شده بود.

این گزارش می افزاید:  تولید کمک فنر ایندامین در الجزایر بین شرکت ایندامین و طرف الجزایری به منظور انجام سرمایه گذاری حدود  ۸۰۰ هزار  دلار ،‌ ایجاد خطوط کاربری‌های مختلف در خودروهای تجاری بین ایران کاوه سایپا وطرف مقابل و ایجاد خط تولید روغن، روان‌کاو‌ها و مایعات خودرویی در الجزایر بین شرکت شیمی تابان وطرف دوم نیز از تفاهم نامه های دیگری بود که به امضاء دو طرف رسید.

همچنین ،‌ تفاهم نامه تولید داشبورد و سپر در الجزایر بین شرکت پلاسکوکار  به منظور سرمایه گذاری ۸۰۰ هزار  دلار در ۲ فاز و تفاهم‌نامه تولید شیشه خودرو بین سایپا شیشه برای تولید شیشه با ۵۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری و تفاهم‌نامه ایجاد خطوط تولید انواع لنت ترمز خودرو بین لنت پارسیان پیشرو  با ۵/۲ میلیون دلار سرمایه گذاری از تفاهمات انجام شده در این دیدار بود.

مطالعه بیشتر