امضای قرارداد فروش محصولات دانش‌بنیان حوزه داروهای گیاهی با تجار یمنی

مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت علمی، گفت: قرارداد فروش محصولات دانش‌بنیان حوزه داروهای گیاهی با تجار یمنی با هدف توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان ایران به دیگر کشورها امضا شد.
به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سه شنبه ۲۱ دی‌ماه سال جاری، قرارداد فروش محصولات دانش‌‌بنیان حوزه داروهای گیاهی در کشور یمن بین شرکت‌های دانش‌ بنیان ایرانی به نمایندگی شرکت «دارو و درمان سلفچگان» و شرکت «تجاری و بازرگانی تراضی» از کشور یمن و با حضور مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.
روح‌ الله استیری مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت علمی در جلسه امضای این تفاهمنامه، گفت: قرارداد مذکور با هدف فروش بیش از ۵۴ قلم داروی گیاهی و فرآورده طبیعی از ۱۰ شرکت دانش‌¬بنیان تولیدکننده داروهای گیاهی منعقد شد.
وی افزود: مبتنی بر مفاد قرارداد مذکور، طی سال جاری میلادی، ۱۰ میلیون دلار داروهای گیاهی به صورت محموله‌های ماهانه به ارزش ۸۰۰ هزار دلار از سوی طرف ایرانی برای طرف یمنی ارسال خواهد شد و طرف یمنی نیز داروهای گیاهی شرکت‌های دانش‌‌بنیان ایران را در شبکه فروشگاه‌ها و مشتریان خود در کشور یمن و کشورهای همسایه آن نظیر عمان توزیع خواهد کرد.
استیری همچنین بیان کرد: بر اساس مفاد قرارداد، طرف یمنی متعهد به عرضه محصولات تا پایان سال ۲۰۱۶ و همچنین ثبت داروهای گیاهی ایرانی در وزارت بهداشت کشور یمن شده است.
مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت علمی، تصریح کرد: این قرارداد یکی دیگر از دستاوردهای پایگاه صادراتی حمایت شده از سوی معاونت علمی و فناوری در حوزه داروهای گیاهی است و پایگاه مذکور اوائل هفته جاری نیز قرارداد فروش به ارزش ۲۰ میلیون دلار را با تجاری از دو کشور مالزی و سنگاپور امضاء کرد.

مطالعه بیشتر