انعقاد ۵ قرارداد پژوهشی و رونمایی از نرم‌افزار PLT در نمایشگاه پژوهش

رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از رونمایی نرم‌افزار بومی نمودار نگار تولید ( PLT) همزمان با نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان خوزستان خبر داد.

باقر پورقاسم در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: نرم افزار تخصصی نمودار نگار تولید ( PLT )با حمایت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی طراحی و پیاده سازی شده است.

وی با تشریح برنامه‌های این شرکت در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان خوزستان افزود: شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در این نمایشگاه با برپایی غرفه اختصاصی، توانمندی‌ها و دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی خود را به پژوهشگران، دانشجویان و بازدیدکنندگان معرفی خواهد کرد.

رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد: این شرکت در سومین روز برپایی این نمایشگاه در ۱۱ آذرماه، ۵ قرارداد پژوهشی در زمینه‌های مختلف با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان امضا می‌کند.

پورقاسم عنوان کرد: ارائه دستاوردهای پژوهشی توسط کارشناسان پژوهش و فناوری، نشست هم‌اندیشی در خصوص چالش‌های ۶ پروژه پژوهشی توسعه میادین نفتی و پاسخگویی مسئولان پژوهش و فناوری به بازدیدکنندگان از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در غرفه شرکت مناطق نفتخیز جنوب در این نمایشگاه است.

وی ادامه داد: همچنین به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش و با هدف تشویق و ایجاد انگیزه در دانش آموزان، روز یکشنبه ۱۲ آذرماه از دانش آموزان پژوهشگر مدارس مناطق شرکتی واقع در شهرک نفت و نیوسایت تجلیل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان خوزستان از نهم تا دوازدهم آذرماه ۱۳۹۶ در نوبت صبح از ساعت ۹ تا ۱۲ و نوبت بعدازظهر از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در محل نمایشگاه بین المللی اهواز پذیرای علاقمندان است.

مطالعه بیشتر