۳۰ تا از قرارداد های وزارت نفت دارای تخلف هستند

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه از ۴۰ قرارداد وزارت نفت ۳۰ قرارداد تخلف داشت، گفت: همچنین هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان معوقات بانک دی بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری آنا، امیر خجسته در نطق خود در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مردم از خود بارها می‌پرسند آیا تحقیق و تفحص‌هایی که انجام شده به نتیجه رسیده‌اند؟ و یا به نتیجه خواهند رسید؟

وی با اشاره به انجام تحقیق و تفحص از بنیاد شهید گفت: در جریان این تحقیق و تفحص حدود ۳۰ هزار برگ سند را مورد بررسی قرار دادیم.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به تحقیق و تفحص از بانک دی خاطرنشان کرد: در جریان این تحقیق و تفحص حدود هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از معوقات بانک دی بازگردانده شد و نیز با پیگیری و فشار فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی هزینه‌هایی که برای ساخت هتل سفیدکنار صرف شده بود، کشف شد و نیز میلیون‌ها درهم از بانک دی کشف و بازگردانده شد.

خجسته با اشاره به تحقیق و تفحص از بانک سرمایه گفت: مشکلات بانک سرمایه و صندوق فرهنگیان را فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی پیگیری کرده و بسیاری از مبالغ این بانک بازگردانده شده و نیز نمایندگان ما تخلفات بانک سرمایه را به جد پیگیری می‌کنند.

وی بیان کرد: در مورد تخلفات قراردادهای نفتی با آقای زنگنه وارد گفتگو شدیم که تا به امروز از ۴۰ قرارداد نفتی ۳۰ قرارداد آن تخلف تشخیص داده شد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به تحقیق و تفحص از گمرکات کشور افزود: به لطف خدا تمام راه‌های ورود قاچاق کالا از طریق گمرکات کشور را شناسایی و مسدود کرده‌ایم و در این خصوص ۱۳۰ نفر مفسد را شناسایی و معرفی کرده‌ایم، اما آن‌چه که مهم است شفاف‌سازی و ارتباط سامانه‌هاست. متأسفانه سامانه‌ها در اخیتار برخی باندهاست و اگر شاهد عدم شفاف‌سازی در بازار خودرو هستیم و یا اگر شاهد فرارهای مالیاتی هستیم به‌خاطر عدم شفافیت سامانه‌ها و عدم لینک آنها است.

خجسته تأکید کرد: از آیت‌الله رئیسی و سایر مسئولان دستگاه قضایی درخواست داریم که با فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی همکاری خوبی داشته باشند.

مطالعه بیشتر