جلسه ویژه تیم اقتصادی دولت برای اصلاح نظام بانکی

معاون اول رئیس‌جمهور از تدوین ۱۰ برنامه اصلی برای اصلاح نظام بانکی کشور خبر داد و گفت: قرار شده است این برنامه‌ها به استحضار رئیس‌جمهور برسد تا پس از تائید وی به زودی ابلاغ و اجرایی شود.

فارس: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور از برگزاری جلسه ستاد اقتصادی دولت در صبح امروز خبر داد و در صفحه شخصی اش در اینستاگرام نوشت: از سال گذشته با دستور رئیس محترم جمهوری جلسات و پیگیری های فشرده ای در دولت و ستاد اقتصادی برای ساماندهی نظام بانکی و پولی کشور آغاز شد. امروز پنجشنبه جلسه جمع بندی برنامه های تنظیم شده بود.

وی می‌افزاید: اول صبح آقای مسعود نیلی آمد و جمع بندی مختصری از روند کارها ارائه داد. سپس جلسه مفصلی با حضور آقایان طیب نیا، دکتر سیف، نیلی، نجفی و معاونین و مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی، رئیس سازمان بورس و کارشناسان دستگاه های ذیربط برگزار شد.

معاون اول رئیس جمهور تاکید می‌کند: خبرهای خوبی ازجمله کاهش موثر نرخ بین بانکی از ۲۹ و ۳۰ درصد ابتدای سال ۹۴ به رقم حدود ۱۷ و ۱۸ درصد کنونی، و همچنین استقبال خوبی که از اوراق بدهی دولت در بازار شده است که به معنی حضور و مشارکت موثر و معنادار مردم در اقتصاد است، آورده بودند.

جهانگیری می‌افزاید: در این جلسه، ۱۰ برنامه اصلی برای اصلاح نظام بانکی کشور به تائید رسید و قرار شد به استحضار ریاست محترم جمهوری برسد تا پس از تائید ایشان به زودی ابلاغ و اجرایی شود.

وی‌ تصریح می‌کند: موارد مهمی در این طرح وجود دارد که منتظر خبر خوش آن باشید. ان شاءالله با اجرایی شدن این برنامه ها بزودی مردم خوبمان تاثیر این تصمیمات اساسی را در زندگی روزمره شان خواهند دید.

مطالعه بیشتر