ضرورت اطلاع‌رسانی در مقابله با جعل اسناد

یک مقام انتظامی در آگاهی کشور با بیان اینکه بسیاری از افرادی که جعل می‌کنند یا از اسناد جعلی استفاده می‌کنند با مصادیق جعل آشنا نیستند گفت: هم اکنون مصادیق جعل بسیار زیاد است که باید آنها سازماندهی شوند.

فارس: سرهنگ عسگری در مراسم امضای تفاهم‌نامه سازمان‌دهی مهرهای ضد جعل، گفت: در زمان کنونی هر فردی که مغازه‌ای را باز می‌کند می‌تواند مهری را بسازد و از آن استفاده کند. باید در زمینه ثبت مهرها و اعتماد به شخصی که مهر می‌سازد فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی شود.

رئیس اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی غرب استان تهران گفت: بسیاری از افرادی که جعل می‌کنند و یا از اسناد جعلی استفاده می‌کنند با مصادیق جعل آشنا نیستند. هم اکنون برخی از دفاترخانه‌ها نیز اسناد جعلی را با نام و مدارک اشخاص دیگری درست می‌کنند.

وی ادامه داد: سال گذشته باندی در شهرداری دستگیر شدند که مهر شهرداری را جعل کرده بودند و از آن سوء استفاده می‌کردند.

عسگری در خاتمه گفت: هم اکنون ترفندی ایجاد شده که برخی اشخاص ۳ نفر را به عنوان هیات مدیره اعلام می‌کنند و شرکتی را با آدرسی واهی به ثبت می‌رسانند و به جعل و کلاهبرداری از مردم مشغول می‌شوند.

به گزارش فارس، پیش از ظهر امروز تفاهم‌نامه‌ای با عنوان طرح سازماندهی و تخصیص کد رهگیری مهرهای امنیتی و ضد جعل کشور میان مرکز جامع مهرهای امنیتی و ضد جعل و اتحادیه سازندگان کلیشه،‌مهر و پلاک کشور امضاء شد.

مطالعه بیشتر