جمع اعتبارات بودجه سال ۹۵ مبلغ ۲۶۷ هزار میلیارد تومان است/ نفت ۴۰ دلاری

سخنگوی کمیسون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: طبق گزارش ارائه لوایح برنامه ششم توسعه و بودجه که رئیس جمهور فردا اعلام می‌کند کل اعتبارات هزینه کشور در سال آینده ۱۹۷ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

فارس : غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه دولت روز یکشنبه لایحه بودجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه را به مجلس ارائه می‌دهد، جزئیات گزارش رئیس جمهور در خصوص لوایح برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۵ را مورد تشریح قرار داد.

وی در همین رابطه اظهار داشت: جمع اعتبارات عمومی بودجه سال ۹۵ مبلغ ۲۶۷ هزار میلیارد تومان است. همچنین میزان محاسبه دلار، برای هر بشکه نفت ۴۰ دلار محاسبه شده است.

کاتب افزود: پیش‌بینی شده است میزان صادرات نفت دو میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه باشد. همچنین در این لایحه (بودجه ۱۳۹۵) نرخ محاسبه ارز در لایحه ۲ هزار و ۹۹۷ تومان پیش‌بینی شده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: افزایش حقوق کارکنان در این گزارش که فردا یکشنبه از سوی رئیس جمهور ارائه می‌شود ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است. همچنین کل اعتبارات هزینه کشور ۱۹۷ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که به نسبت مصوب سال ۹۴ به میزان ۱۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

کاتب ادامه داد: در گزارش لایحه برنامه و بودجه سال ۹۵ اعتبارات عمرانی ۶۰ هزار میلیارد پیش بینی شده که این مقدار، میزان ۱۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی طبق این گزارش، درآمد مالیات پیش‌بینی شده در سال  ۱۳۹۵ را ۱۰۱ هزار میلیارد تومان عنوان کرد که به نسبت مصوب سال ۱۳۹۴ میزان ۱۴ درصد افزایش داشته است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح گزارش برنامه ششم توسعه که قرار است فردا یکشنبه از سوی رئیس‌جمهور به مجلس تقویم شود،‌گفت: پیش‌بینی برنامه ششم توسعه در خصوص رشد اقتصادی ۸ درصد در نظر گرفته شده است همچنین برای سال ۱۳۹۵ در این برنامه توسعه رشد اقتصادی ۵ درصد پیش‌بینی شده است.

کاتب در ادامه پیش‌بینی نرخ تورم برای سال ۹۵  را میزان ۱۱.۳ درصد و برای پایان برنامه ششم توسعه نرخ تورم را ۸.۹ درصد در این لایحه عنوان کرد.

وی در خاتمه اضافه کرد: نرخ بیکاری که اکنون به میزان ۱۲.۸ درصد است پیش‌بینی می‌شود تا پایان برنامه ششم توسعه در سال ۹۵ به ۹ درصد کاهش پیدا کند. این کلیات این برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۱۳۹۵ که قرار است روز آینده آقای روحانی به مجلس تقدیم کرده و گزارشی ارائه دهد.

 
 

مطالعه بیشتر