خط قرمزی در رسیدگی به پرونده‌ها نداریم

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه در دوره‌ای، برخی مسئولان حرف‌هایی درباره خطوط قرمز می‌زدند، گفت: از نظر ما این خطوط قرمز توهمی بیش نیست و ما در رسیدگی‌های قضایی هیچ خط قرمزی نخواهیم داشت.

به گزارش فارس، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در ادامه سخنان خود در جمع قضات و کارکنان دستگاه قضا در استان مازندران، گفت: در برهه‌هایی از زمان‌ها پرونده‌هایی در کشور وجود داشت که جرأت رفتن به سمت آنها نبود و عده‌ای به سمت رسیدگی به این پرونده‌ها نمی‌رفتند.

وی گفت: اما امروز به لطف صلابت قضات و شجاعت و دلیری کارمندان دستگاه قضا این پرونده‌ها رسیدگی و احکامش صادر شده و متهمانش به زندان رفتند.

وی گفت: البته وقتی به سراغ این‌گونه پرونده‌ها می‌رویم، تخریب‌ها از داخل و خارج کشور شروع می‌شود که این امر طبیعی است، زیرا هر چه با اقتدارتر قدم برداریم، عده‌ بیش‌تری تلاش می‌کنند ما را تخریب کنند.

رئیس قوه قضائیه گفت: ما از این‌گونه تخریب‌ها نمی‌هراسیم، اما باید یادمان باشد که کار خودمان سالم باشد و وظیفه دینی و قانونی خودمان را به درستی انجام دهیم و مطمئن باشیم عملکرد این‌گونه ما هر لحظه بر آبروی دستگاه قضای کشور می‌افزاید.

آملی لاریجانی گفت: امروز بسیاری از مسئولین از دستگاه قضایی کشور خائف هستند و آن چیزی که در یک دوره‌ای به‌عنوان خط قرمز مطرح می‌شد، یک نوع توهم بود و ما این خط قرمزها را نمی‌شناسیم و با جرم و تخلف در هر جایی که باشد، برخورد می‌کنیم.

وی با موضوع برخورد با مفاسد، اشرار و قاچاقچیان اشاره کرد و گفت: تا به امروز در این زمینه با اقتدار عمل کرده‌ایم و در ادامه راه هم همین اقتدار را حفظ خواهیم کرد، زیرا معتقدیم امنیت و احساس امنیت مسائل بسیار مهمی هستند.

رئیس قوه قضائیه گفت: شاید کسی بتواند گرسنه شبی را به صبح برساند، اما بدون شک نمی‌تواند بدون امنیت سر بر بالین بگذارد و ما باید به این نکته توجه ویژه داشته باشیم.

رئیس قوه قضائیه در بخش پایانی سخنان خود به موضوع تغییر کاربری‌ها و برخورد با آنها اشاره کرد و گفت: بحمدالله کارهای خوبی درحال انجام است، اما باید بدانیم که نباید در اعمال رفتارهای‌مان حد اعتدال را کنار بگذاریم.

وی گفت: در بسیاری موارد سازمان‌ها کم‌کاری کردند و خانه‌های میلیاردی ساخته شده است، حالا که قوه قضائیه ورود می‌کند، همه ما را به‌عنوان تخریب‌گر می‌شناسند.

رئیس قوه قضائیه همچنین درباره جذب نیروی انسانی گفت: تا پایان امسال در طول یک پروسه ۵ ساله، ۴ هزار قاضی جذب دستگاه قضایی شده‌اند که این نکته حائز اهمیت است.

وی گفت: امیدواریم این روند جذب در برنامه ششم توسعه نیز ادامه پیدا کند تا فشار بر کارکنان و قضات کاهش یابد.

آملی لاریجانی تشکیل بنیاد تعاون قوه قضائیه را یکی دیگر از برنامه های آتی قوه قضائیه برشمرد و گفت: امیدواریم با راه‌اندازی این بنیاد بحث رفاهیات و مسائل مالی مربوط به کارکنان دستگاه قضا، کمی بهتر شود.

مطالعه بیشتر