برگزاری دوره‌های آموزشی وکلای علاقه‌مند به دعاوی امنیتی

رئیس جدید کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: کانون وکلای دادگستری مرکز این آمادگی را دارد که با همکاری دستگاه قضایی دوره‌های خاصی را برگزار کرده و افرادی که به دعاوی امنیتی علاقه‌مند هستند در این دوره حاضر شوند.

فارس: امیر حسین‌آبادی رئیس جدید کانون وکلای دادگستری مرکز در نشست مشترک اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران، با اشاره به نامه هیأت مدیره قبلی کانون مرکز به قوه قضائیه مبنی بر حذف تبصره ماده ۴۸ قانون آئین دادرسی کیفری، گفت:‌ متأسفانه در این ماده اصول قانونگذاری به هیچ عنوان رعایت نشده و یکی از مشکلاتی که به قانون آئین دادرسی کیفری نقص وارد می‌کند، تبصره ماده ۴۸ است.

وی افزود: آنطور که از شواهد برمی‌آید آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا چندان اعتقادی به تبصره ماده ۴۸ قانون آئین دادرسی کیفری ندارد.

وی افزود: دلیل این صحبتم این است که ۷ تا ۸ ماه از اجرای قانون می‌گذرد اما رئیس قوه قضائیه هنوز فهرست وکلای موضوع تبصره ۴۸ را تعیین نکرده است.

رئیس جدید کانون وکلای دادگستری مرکز ادامه داد: ما معتقدیم همه وکلا برای ورود به دعاوی امنیتی صلاحیت دارند، و پیش از این نیز در یکی از یادداشت‌هایی که در یکی از جراید نوشتم اظهار داشتم که می‌توان برای این موضوع یک رابطه خاصی را مشخص کرد برای مثال وکلایی که سابقه وکالت ۵ یا ۱۰ ساله دارند بتوانند در این پرونده‌ها وارد شوند.

وی ادامه داد:‌ هر چند این موضوع هم از نظر ما قابل قبول نیست،‌ اما برای جلوگیری از تبعیض می‌توان این کار را انجام داد.

حسین‌آبادی تصریح کرد: کانون وکلای دادگستری مرکز این آمادگی را دارد که با همکاری دستگاه قضایی دوره‌های خاصی را برگزار کرده و افرادی را که به دعاوی امنیتی علاقه‌مند هستند در این دوره حاضر شوند و پس از موفقیت در آزمون گواهینامه دریافت کنند.

مطالعه بیشتر