اختلاف نظر سازمان بازرسی و وزارت نفت در موضوع قراردادهای نفتی

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در موضوع قراردادهای نفتی با وزارت نفت در خصوص دو مورد اختلاف نظر وجود داشت که قرار است کمیسیون‌های تخصصی این موضوع را بررسی کنند.

فارس: قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جمع خبرنگاران گفت: در آن جلسه که با حضور زنگنه وزیر نفت در رابطه با قراردادهای نفتی برگزار شد صحبت‌های خوبی انجام شد که مقرر شد دو کمیسیون ادامه کار را مورد بررسی قرار دهند.

وی افزود:‌ تنها در دو موضوع اختلاف نظر میان ما و وزارت نفت وجود داشت که قرار شد این دو کمیسیون این هفته برگزار شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت:‌ ما مجدداً گزارش جدیدی را آماده خواهیم کرد و به رؤسای قوا اعلام می‌کنیم.

قاضی سراج درباره بورسیه‌های دانشگاه‌ها نیز گفت: وزارت علوم به ما قول داد که تمام مسائل مربوط به بورسیه‌ها را حل کند و ما هم با معاونین مربوطه هم جلساتی داشتیم  و آنها هم تأکید کردند که قول خواهند داد موضوع را حل و فصل خواهند کرد و اجازه نخواهند داد که به کسی اجحاف شود.

وی گفت: ما اقدامات لازم را انجام داده‌ایم و امیدواریم پیش از اینکه مسئله کیفر شود پرونده بسته شود البته بیشتر موارد حل شده تنها چند مورد باقی مانده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره بحث دفن سیب‌زمینی در شیراز گفت: ما هنوز گزارش این موضوع را تکمیل نکردیم اما تحقیقاتمان را در حال انجام دادن هستیم.

وی درباره وزن سیب‌زمینی‌ها گفت: من متاسفانه خودم وزن نکرده‌ام که بدانم چقدر سیب‌زمینی بوده است.

قاضی سراج درباره دستور کار ستاد مبارزه با فساد و آخرین وضعیت مبارزه با زمین‌خواری گفت:‌ آخرین دستور کار ستاد مبارزه با فساد بحث موسسات مالی بوده است که برخی از آنها مجوزهای لازم را نداشته‌اند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: بانک مرکزی در این خصوص گزارشی داد که در حال حاضر در کمیسیون‌های تخصصی در حال بحث و بررسی است البته در مورد زمین‌خواری هم این موضوع همیشه در دستور کار ما بوده است.

 

مطالعه بیشتر