قرارداد جدید بین ایران خودرو و هیوندای برای تولید گیربکس

گروه صنعتی ایران خودرو برای پاسخ به نیازهای بازارهای داخلی و خارجی، قرارداد جدید طراحی، توسعه، تولید و تامین سالیانه ۴۰۰ هزار دستگاه گیربکس جدید اتوماتیک ۶ سرعته برای پلت فرم محصولات جدید را با شرکت «هیوندای پاورتک» کره جنوبی امضا کرد.

به گزارش گروه میثاق به نقل از ایرنا، این قرارداد را «هاشم یکه زارع» مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و «ها جین کیم» مدیرعامل شرکت هیوندای پاور تک امضا کردند.

این سومین قرارداد از تفاهمنامه ۱۰ جانبه گروه صنعتی ایران خودرو با سازندگان معتبر جهانی و داخلی قطعات و مجموعه های خودرو به شمار می رود.

گیربکس های مدرن ۶سرعته اتوماتیک هیوندای روی پلت فرم های جدید گروه صنعتی ایران خودرو نصب می شود.

ایران خودرو در آینده به دنبال نصب گیربکس های اتوماتیک جدید بر روی خودروهای هیبریدی است. شرکت هیوندای پاور تک سالیانه سه میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه گیربکس اتوماتیک می سازد.

هیوندای کره جنوبی با برخی خودروسازان دیگر ایران نیز همکاری دارد؛ به گونه ای که اول مردادماه معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره قرارداد منعقد شده بین کرمان موتور و شرکت هیوندای، بیان داشت: این قرارداد روی ۲ خودرو بسته شده که برای شروع کار، دستکم ۳۰ درصد از تولید خودروها داخلی سازی خواهد بود و در فاز بعدی تا پایان سال به ۴۰ درصد افزایش می یابد.

مطالعه بیشتر