قرارداد حق التدریس معلمان بازنشسته مشمول مالیات است

«گروه میثاق»؛ معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: قراردادها مشمول قانون مالیات هستند و قرارداد حق التدریس معلمان بازنشسته نیز مشمول مالیات خواهد بود.

به گزارش فارس, علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسشی مبنی بر اینکه «چرا از قرارداد حق التدریس معلمان بازنشسته برخلاف قانون مالیات کسر می‌شود؟»، اظهار کرد: اگر منظور فرهنگیان بازنشسته موضوع ۱۴ ساعت در هفته است باید بگویم که یک قراردادی بسته می‌شود و قراردادها مشمول قانون مالیات هستند.

وی در خصوص گلایه فرهنگیان بازنشسته درباره خلاف بودن کسر مالیات از قرارداد حق التدریس آنها، گفت: فرهنگیان بازنشسته بگویند دقیقاً منظورشان از خلاف قانون بودن، کدام قانون است؟

الهیار ترکمن درباره تأخیر در پرداخت قرارداد حق التدریس فرهنگیان بازنشسته افزود: با توجه به اینکه آموزش و پرورش حجم زیادی نقدینگی نیاز دارد، تأمین نقدینگی برخی قراردادها با تأخیر مواجه می‌شود.

وی اضافه کرد: اگرچه ما سعی می‌کنیم پرداخت‌ها با حداقل تأخیر مواجه شود اما یک سری موارد خارج از کنترل وزارت آموزش و پرورش هستند ولی باز با این وجود پیگیری می‌کنیم که مشکل این فرهنگیان بازنشسته شود.

مطالعه بیشتر