قوه قضائیه به بحث بورسیه‌ها وارد شد

قوه قضائیه در پی شکایت دانشجویان بورسیه دولت دهم، برای بررسی پرونده این دانشجویان ورود و تعیین شعبه کرد. به گزارش فارس، صبح امروز کمیته حقوقی شورای هماهنگی دانش‌آموختگان و دانشجویان بورسیه با حضور در شعبه ۱۲ فرهنگ و رسانه مجتمع ۱۵ خرداد شکایت خود از صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان کشور به جرم نشر اکاذیب، تشویش افکار عمومی را ثبت کردند.

براساس این گزارش، روز دوشنبه ۱۲ مرداد ماه محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه درخصوص آخرین وضعیت پرونده بورسیه‌ها گفت: تا آنجا که من پیگیری کردم از طرف افرادی که احساس می‌کنم ضرر مادی و معنوی کرده‌اند شکایتی به دادگستری نشده البته نامه‌ای به خود من نوشتند که من آن را جهت پیگیری به دادستان تهران ارجاع دادم، در هر صورت تا روزهای قبل که پیگیری کردم این موضوع شاکی خصوصی نداشته است اما اگر از ناحیه دستگاه‌های نظارتی همچون کمیسیون اصل ۹۰ که وارد شده بود مدارکی برای ما ارسال شود ما به موضوع ورود می‌کنیم.

بر اساس این گزارش، طی جلسات مشترک برگزار شده اعضای شورای هماهنگی با مسئولین دستگاه قضا، نامه‌ای از طرف اعضا در خصوص شکایت از عاملین ظلم و ستم تحمیل شده بر دانشجویان بورسیه با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در دیدار اساتید دانشگاه‌ها تحویل معاون اول قوه قضائیه جمهوری اسلامی حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای شد و وی پس از ملاحظه دستور رسیدگی داد که در مورخ 24 تیر 94 طی شماره ۹۰۰۰/۲/۸۵۱/۱۰۰۰ تحویل دادستان کل کشور حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی شد.

وکیل قراردادها

وکیل دادگستری, مشاوره حقوقی حوزه قراردادها, تهیه و تنظیم قراردادهای حقوقی - گروه میثاق

نوشته های مشابه

مشاوره حقوقی جرایم سایبری

برای دریافت مشاوره حقوقی رایگان اینترنتی می‌توانید به آدرس زیر مراجعه فرمایید:   http://help.ictlaw.ir این وب سایت در حوزه های زیر…

متمم قانون اساسی را 200 هزار تومان فروختند

مراسم رونمایی از سند متمم قانون اساسی مشروطیت، 14 مرداد ماه، در سازمان اسناد ملی ایران برگزار شد. به گزارش…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *