وکیل اچ‌کی: بابک زنجانی مدیران برخی از بانک‌ها را فریب داده است

هشتمین جلسه دادگاه متهم نفتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، هشتمین جلسه دادگاه متهم نفتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به منظور قرائت ادامه دفاعیات توسط متهم پرونده برگزار گردید.

بنابراین گزارش تا کنون ۷ جلسه از دادگاه پرونده متهم نفتی برگزار شده که سه جلسه اول دادگاه که در تاریخ ۱۲،۱۱ و۱۳ مهر ماه تشکیل شدند به قرائت کیفر خواست توسط نماینده دادستان اختصاص پیدا کرد و چهار جلسه بعدی دادگاه که در تاریخ ۹،۱۰،۱۸و۱۹آبان ماه برگزار شدند که متهم نفتی به قرائت دفاعیات ۲۰۰ صفحه ای خود پرداخت.

جلسه امروز دادگاه از ساعت ۹ با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و وکیل شرکت اچ کی نفتی به مدت ۹۰ دقیقه درباره شگردهای بابک زنجانی در کلاهبرداری از شرکت ملی نفت توضیح داد.

صادقی در بخشی از سخنانش به چندین شناسنامه تقلبی بابک زنجانی با نام های متفاوت و صدور چندین چک بلامحل اشاره کرد.

وی گفت: بابک زنجانی وجوهی را که باید به پیمانکاران شرکت نفت می داد به مصرف شخصی می رسانده است و به شرکت هایی هم که مبالغی پرداخته ، از آن ها کارمزد غیرمتعارف کسب کرده است.

وکیل اچ کی گفت: بابک زنجانی که خود را فعال اقتصادی معرفی می کند و ادعا دارد تحریم ها را دور زده از وضع بحرانی کشور در شرایط تحریم سوء استفاده کرده است.

وی افزود: یکی از راههای متقلبانه او تمسک به تایید و تشخیص شخص ثالث بوده است و حتی چندین تن از وزرای دولت قبل را به گونه ای و با شگردهایی فریب داده است که همه آنها او را تایید کرده اند.

صادقی گفت: وی همچنین مدیران برخی بانک ها را هم فریب داده است.

وی افزود: آقای بابک زنجانی خود را فردی مومن و صالح اعلام می کند اما مگر می شود کسی با این شرایط اینگونه تمکن مالی داشته باشد.

در خلال اظهارات وکیل مدافع شرکت اچ کی ، “م-ش” و “ح-ف-ه” متهمان دو ردیف بعد این پرونده هم با تشخیص رئیس دادگاه در جلسه حضور یافتند.

مطالعه بیشتر