۳۵۷ قرارداد آپشن سکه منعقد شد

معاملات روز یکشنبه قرارداد اختیار سکه در بورس کالا نشان می دهد در معاملات اختیار خرید اسفند ۲۶۸ قرارداد و در اختیار فروش این سررسید ۸۹ قرارداد منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بورس کالا ، نگاهی به جزییات قرارداد اختیار خرید سکه در سررسید اسفند ماه نشان می دهد که در قیمت اعمال یک میلیون ۱۲۵ هزار تومان ۳۵ قرارداد ، قیمت اعمال یک میلیون و ۱۷۵ هزار تومان ۱ قرارداد ، قیمت اعمال یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ۳۹ قرارداد و در قیمت اعمال یک میلیون و ۲۲۵ هزار تومان ۱۹۳ قرارداد منعقد شد.

همچنین در معاملات قرارداد اختیار فروش سکه برای سررسید اسفند ماه در قیمت اعمال یک میلیون ۱۲۵ هزار تومان ۳۰ قرارداد، قیمت اعمال یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان ۳۰ قرارداد ، قیمت اعمال یک میلیون و ۲۲۵ هزار تومان ۲۹ قرارداد منعقد شد. به این ترتیب حجم معاملات قرارداد آپشن سکه طلا از ابتدای هفته جاری تا پایان معاملات روز گذشته به یک هزار و ۷۸ قرارداد رسید.

همچنین معاملات آتی سکه در روز گذشته در بورس کالای ایران به ۳۱ هزار و ۶۲ قرارداد رسید.  در دومین روز هفته ، عوامل متناقص در بازار ارز زمینه ساز کاهش بهای سکه در بازار نقدی و آتی شد.

روز یکشنبه دلار تا قیمت ۳ هزار و ۹۱۴ تومان پایین رفت و پس از رسیدن به این نقطه با افزایش خریدهای ارزی تا قیمت ۳ هزار و ۹۴۰ تومان بالا آمد.

البته این قیمت همچنان ۲۰ تومان کمتر از نرخ بسته شده دلار در روز شنبه بود. به گفته فعالان، اخبار مربوط به پایین آمدن ارزش دلار در کشورهای همسایه از جمله عواملی بود که به نزول ابتدای روز دلار کمک کرد و اجازه رشد به بهای سکه نداد.

روز گذشته همسو با افت قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی دومین روز کاهشی خود را پشت سر گذاشت و یک کانال قیمت دیگر پایین آمد به طوریکه سکه تمام با ۹ هزار تومان کاهش به قیمت یک میلیون و ۱۸۱ هزار تومان رسید. این افت در حالی ثبت شد که تعدادی از بازیگران بازار داخلی معتقدند اونس جهانی در هفته جاری به افزایش خود ادامه خواهد داد.

در همین حال هرقطعه نیم سکه بهار آزادی به قیمت ۶۰۲ هزار تومان فروش رفت. ربع سکه نیز با قیمت ۳۲۰ هزار تومان معامله شد . همچنین سکه گرمی هم دیروز در بازار آزاد با قیمت ۲۰۵ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین قیمت سکه در معاملات آتی بورس کالای ایران درهر ۵ سررسید روند نزولی را تجربه کرد. به طوری که براساس آمار معاملات ،سکه تحویل اسفند ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۱۵ هزار تومان ، افت ۰.۳۳ درصدی را تجربه کرد ، این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت ۹۶ نیز با قیمت یک میلیون و ۲۹۳ هزار تومان به فروش رسید و با افت ۰.۹۸ درصدی را تجربه کرد و در پایان نیز سررسید آبان سال ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۳۵۸ هزار تومان معامله شد و افت ۰.۹۶ درصدی را به ثبت رساند.

مطالعه بیشتر